Facebook

Janusz Borkowski KFMR „Krukowiak” Brześć Kujawski

Janusz Borkowski, twórca Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych – laureatem Nagrody ABK im Andrzeja Warchoła

16 stycznia 2013 r. podczas Noworocznej Gali Agrobiznesu na SGGW został uroczyście ogłoszony laureat dorocznej Nagrody AgroBiznesKlubu im. Andrzeja Warchoła. Został nim Janusz Borkowski, założyciel i twórca Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” w Brześciu Kujawskim, który  – wraz z rodziną – utworzył w Redczu Krukowym, w murach swojej starej fabryki, niezwykle bogate w eksponaty Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego. Jako Laureat Nagrody ABK im. Andrzeja Warchoła został on uhonorowany - przez przewodniczącego Rady Stowarzyszenia AgroBiznesKlub Romana Jagielińskiego i prezesa Zarządu ABK Macieja Paradowskiego - Buławą Hetmańską oraz specjalnym dyplomem.

 

Z postanowienia Kapituły Nagrody ABK im. Andrzeja Warchoła

Prezes Janusz Borkowski ma ogromny osobisty wkład w zbudowanie od podstaw Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” w Brześciu Kujawskim, która dziś  zatrudnia  kilkuset pracowników i  jest powszechnie znanym oraz cenionym producentem nowoczesnych maszyn rolniczych, podbijającym rynek europejski. W swoim 25-letnim kierowaniu KFMR „Krukowiak” kierował się on zawsze zasadami etyki zarówno wewnątrz swojej firmy, jak i relacjach z partnerami zewnętrznymi. Uchodzi na Kujawach nie tylko za niezwykle dynamicznego przedsiębiorcę, ale i za wielkiego społecznika i filantropa. Udało mu się staraniem całej rodziny powołać do życia prywatne Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, które stoi otworem (wstęp bezpłatny) dla wszystkich, chcących poznać dawniejszą i niezbyt odległą historię techniki stosowanej w polskim rolnictwie i gospodarstwie wiejskim. Taka szlachetna i odpowiedzialna postawa budzi szacunek i jest ze wszech miar godna naśladowania.

dsc_0117 (kopiowanie) img_4925 (kopiowanie) img_4926 (kopiowanie)
Wróć
A
A
A
300x300_colsen 56921 agralex-250x78 alima_bis apis_logo1 bin-n bronisze_001 facebook-logoimage-facebook-logopng-moshi-monsters-wiki-dmua0wep file-fecea87dfb657b18df13608903d87cb2 fosfan-logo foto logo do zamiany img_logo klimowicz-bis-logo klimowicz-gpoiw-logo krasnystaw_logo100 krason-rosady-warzyw-logo l_d_hse logo (1) logo (1) logo (2) logo 3 firmy logo logo logo_agrotnews logo_bartnik1 logo_colian_full_size logo_grot logo_grycan logo_krukowiak logo_male logo_pimr-male1 logo_roja logo-metalbud-nowicki milk_hydrosan mlekovita-logo mtp_logo_boczne new_logo osm_piatnica_logotyp osm-kalisz-brand-identity-design polmak - logo pss_spolem r03 s6_agro_biznes_klub sedar starcologo stowarzyszenie eksporterow tbtexqzv vic xlogo logo_agrobroker_tlo

Stowarzyszenie AgroBiznesKlub
00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, lok. 112
tel.: 600 079 010
e-mail:[email protected]

Projekt i realizacja: Laboratorium Artystyczne
Oprogramowanie: Black Wolf CMS
Google+