VI Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” na wybranych wydziałach Szkoły Głównej Gospodarstwa Warszawskiego zakończyły się pełnym sukcesem.
Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” to kontynuacja pomysłu sprzed 6 lat. Wówczas to w Auli Kryształowej SGGW wybitni reprezentanci polskiego rolnictwa i agrobiznesu - laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga dzielili się swoimi bogatymi doświadczeniami w zarządzaniu gospodarstwami rolnymi i agrofirmami oraz odpowiadali na liczne pytania studentów i pracowników naukowych SGGW o źródła ich dużych - na miarę regionu, kraju czy wręcz w skali międzynarodowej – osiągnięć gospodarczych. Tak to w 2011 r. przy Stowarzyszeniu AgroBiznesKlub i Redakcji AGRO zrodziła się nieformalna AgroAkademia Umiejętności Praktycznych, grupująca najbardziej przedsiębiorczych w Polsce właścicieli gospodarstw rolnych, prezesów agrofirm oraz przedstawicieli organizacji branżowych i instytucji związanych z sektorem gospodarki żywnościowej.
Organizatorzy tego interesującego przedsięwzięcia - Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Rektor SGGW i Redakcja AGRO - zdecydowali się 24 stycznia 2017 r. przeprowadzić równoczesne Konfrontacje na 7 wydziałach SGGW. I tak:
- Wydział Nauk o Zwierzętach gościł: Janusza Kasztelewicza, właściciela Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach (woj. małopolskie).
- Wydział Nauk o Żywności odwiedzili przedstawiciele firmy „Podlaska Chata” w Sokołach (woj. podlaskie): współwłaściciel Andrzej Józefczuk i technolog Bożena Żuk oraz Renata Szeretucha z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wysokiem Mazowieckiem.
- Gośćmi Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji były przedstawicielki firmy SemCo w Śmiłowie (woj. wielkopolskie): współwłaścicielka Krystyna Just, specjalistka ds. systemów jakości Sylwia Marszałkiewicz i specjalistka ds. zakupów i sprzedaży Sławomira Szulczewska, a także Wojciech Pysiak, właściciel gospodarstwa rolnego, specjalizującego w produkcji trzody chlewnej oraz przydomowej masarni w Zdziechowie (woj. mazowieckie).
- Na Wydział Nauk Ekonomicznych przybyli: Tadeusz Leśniewski - właściciel gospodarstwa rolnego w Cochu (woj. wielkopolskie), Jarosław Górski - właściciel gospodarstwa rolnego w Zającu (woj. mazowieckie) i Maciej Michalski - prezes Fermy Drobiu w Popowie (woj. zachodniopomorskie), a także europoseł dr Czesław Siekierski, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego.
- Drugie spotkanie na Wydziale Nauk Ekonomicznych poprowadził Marek Kupis, miało ono charakter warsztatowy i było poświęcone autoprezentacji.
- Na Wydział Inżynierii Produkcji zawitali: Tadeusz i Robert Szepietowscy, współwłaściciele firmy Gama w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie).
- Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu odwiedzili Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk, właściciele Gospodarstwa Specjalistycznego - Uprawa Warzyw Gruntowych w Nowym Miasteczku (woj. lubuskie).
- Na Wydziale Rolnictwa i Biologii swoją wiedzą praktyczna z młodzieżą akademicką i kadrą naukową podzielili się: Teresa Kośmicka, prezes Spółdzielni Produkcji Rolnej Agrofirma w Skórzewie (woj. wielkopolskie) oraz Alicja i Krzysztof Spychalscy – właściciele gospodarstwa rolnego w Pikutkowie (woj. kujawsko-pomorskie).
Podsumowanie Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” miało miejsce w trakcie Noworocznej Gali Agrobiznesu 2017 na SGGW. Praktycy, którzy tego styczniowego dnia zechcieli jak najwięcej swoich praktycznych doświadczeń przekazać studentom i kadrze naukowo-dydaktycznej SGGW, podczas Gali zostali uhonorowani Certyfikatami Wierzytelności Praktyk Biznesowych przez rektora SGGW prof. Wiesława Bielawskiego i rektora SGGW w l. 2008-2016 prof. Alojzego Szymańskiego. Otrzymali także statuetki Złoty Tulipan oraz gorące brawa od widowni szczelnie wypełniającej Aulę Kryształową SGGW.
Stowarzyszenie AgroBiznesKlub
00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, lok. 112
tel.: 600 079 010
e-mail:[email protected]