Facebook

ARiMR: pomoc dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego z PROW 2014-2020

ARiMR: pomoc dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego z PROW 2014-2020

Od 1 do 30 grudnia 2015 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od przedsiębiorców na dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie spożywczym - zapowiedział 21 października br. na konferencji prasowej prezes ARiMR Andrzej Gross. Chodzi o poddziałanie "wsparcie inwestycji w przetwórstwie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój" w ramach PROW 2014-2020, na które przeznaczona jest łączna kwota w wys. 693 mln euro.

Pomoc w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” kierowana jest do mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw działających w sektorze przetwórstwa lub handlu hurtowego produktami rolnymi. Będzie ona rozdzielana w formie refundacji kosztów poniesionych przez beneficjentów na realizacje inwestycji. Jej maksymalny poziom wynosi 50%, a wysokość wsparcia finansowego, jakie można otrzymać w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, jest uzależniona od tego, kim jest beneficjent. Gdy jest nim przedsiębiorstwo zajmujące się przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych, wysokość wsparcia wyniesie do 3 mln zł. Jeśli zaś o pomoc ubiega się przedsiębiorstwo, które jest związkiem grup producentów rolnych lub zrzeszeniem organizacji producentów, wówczas może liczyć na maksymalne dofinansowanie w wysokości 15 mln zł. W przypadku rolnika, domownika lub małżonka rolnika -rozpoczynających działalność objętą wsparciem - maksymalna kwota dofinansowania  wyniesie 300 tys. zł.
O wsparcie finansowe mogą występować firmy i grupy działające w sektorach: mleka, mięsa, owoców i warzyw oraz zbóż. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć unijne środki m.in. na modernizację budynków magazynowych oraz zakup specjalistycznych maszyn lub linii produkcyjnych. Nie będzie można natomiast z tych środków wybudować nowych zakładów.

Pomoc będzie udzielana w formie refundacji do 50 proc. kosztów poniesionych na daną inwestycję.

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnym ARiMR, właściwych ze względu na miejsce realizacji operacji. Można je również wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Pełna treść poradnik znajduje się pod linkiem: http://agrobiznesklub.com.pl/files/user/Poradnik_ARiMR-broszura.docx

Wróć
A
A
A
300x300_colsen 56921 agralex-250x78 alima_bis apis_logo1 bin-n bronisze_001 facebook-logoimage-facebook-logopng-moshi-monsters-wiki-dmua0wep file-fecea87dfb657b18df13608903d87cb2 fosfan-logo foto logo do zamiany img_logo klimowicz-bis-logo klimowicz-gpoiw-logo krasnystaw_logo100 krason-rosady-warzyw-logo l_d_hse logo (1) logo (1) logo (2) logo 3 firmy logo logo logo_agrotnews logo_bartnik1 logo_colian_full_size logo_grot logo_grycan logo_krukowiak logo_male logo_pimr-male1 logo_roja logo-metalbud-nowicki milk_hydrosan mlekovita-logo mtp_logo_boczne new_logo osm_piatnica_logotyp osm-kalisz-brand-identity-design polmak - logo pss_spolem r03 s6_agro_biznes_klub sedar starcologo stowarzyszenie eksporterow tbtexqzv vic xlogo logo_agrobroker_tlo

Stowarzyszenie AgroBiznesKlub
00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, lok. 112
tel.: 600 079 010
e-mail:[email protected]

Projekt i realizacja: Laboratorium Artystyczne
Oprogramowanie: Black Wolf CMS
Google+