Facebook

Europoseł Siekierski o Wspólnej Polityce Rolnej

Europoseł Siekierski o Wspólnej Polityce Rolnej

31 marca br. w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. miało miejsce bardzo interesujące spotkanie z dr. Czesławem Siekierskim, posłem do Parlamentu Europejskiego, przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim, poświęcone realizacji Wspólnej Polityki Rolnej w aktualnie trwającej perspektywie finansowej (z uwzględnieniem ew. skutków finansowych po wyjściu z UE Wielkiej Brytanii) oraz reformie WPR po 2020 r.

Europoseł Siekierski najpierw w swym obszernym wystąpieniu zdiagnozował obecną sytuację w Unii Europejskiej oraz problemy związane z: funkcjonowaniem Wspólnej Polityki Rolnej i przyszłością WPR, kryzysem na rynkach rolno-spożywczych, embargiem rosyjskim i Afrykańskim Pomorem Świń. Mówił też o budżecie Unii Europejskiej – obecnym i przyszłym, porozumieniu handlowym CETA pomiędzy UE a Kanadą, relacjach z Rosją i Ukrainą, relacjach UE-USA, czy konsekwencjach Brexitu dla UE i Polski. Odniósł się także do ochrony środowiska w kontekście rolnictwa – ochrony wody i zanieczyszczenia powietrza.
Następnie szczegółowo odpowiadał na pytania, dotyczące, m.in.: dopłat obszarowych i dopłat do produkcji rolniczej, związanych głównie z bydłem, roślinami strączkowymi i burakami cukrowymi, zapasów odtłuszczonego mleka w proszku w Unii Europejskiej, wspierania poszczególnych kierunków produkcji rolniczej budżetami krajowymi, dopłat do rybactwa słodkowodnego, wpływu obecnej sytuacji w rolnictwie na redukcję środków z PROW, podejścia Komisji Europejskiej do cen skupu interwencyjnego, importu z krajów pozaunijnych - zwłaszcza z Ukrainy, bezpłatnej pomocy prawnej dla rolników, elektronicznego składania wniosków o dopłaty przez rolników, przetargów i problemów z biurokracją.
Organizatorami spotkania były: Stowarzyszenie AgroBiznesKlub oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew.
(Polecamy: relację filmową ze spotkania, wystąpienie pos. Czesława Siekierskiego i jego odpowiedzi na pytania, na: www.nowypm.pl)

Fot. Wiesław Sumiński

Wróć
A
A
A
300x300_colsen 56921 agralex-250x78 alima_bis apis_logo1 bin-n bronisze_001 facebook-logoimage-facebook-logopng-moshi-monsters-wiki-dmua0wep file-fecea87dfb657b18df13608903d87cb2 fosfan-logo foto logo do zamiany img_logo klimowicz-bis-logo klimowicz-gpoiw-logo krasnystaw_logo100 krason-rosady-warzyw-logo l_d_hse logo (1) logo (1) logo (2) logo 3 firmy logo logo logo_agrotnews logo_bartnik1 logo_colian_full_size logo_grot logo_grycan logo_krukowiak logo_male logo_pimr-male1 logo_roja logo-metalbud-nowicki milk_hydrosan mlekovita-logo mtp_logo_boczne new_logo osm_piatnica_logotyp osm-kalisz-brand-identity-design polmak - logo pss_spolem r03 s6_agro_biznes_klub sedar starcologo stowarzyszenie eksporterow tbtexqzv vic xlogo logo_agrobroker_tlo

Stowarzyszenie AgroBiznesKlub
00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, lok. 112
tel.: 600 079 010
e-mail:[email protected]

Projekt i realizacja: Laboratorium Artystyczne
Oprogramowanie: Black Wolf CMS
Google+