Facebook

Łukasz Otremba - WZOROWY AGROPRZEDSIĘBIORCA RP 2018

Łukasz Otremba - WZOROWY AGROPRZEDSIĘBIORCA RP 2018

REKOMENDUJE
Ryszard Kruziński
Właściciel Gospodarstwa Rolnego w Okoninie
Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2016:
- Z produktami firmy Swimer zetknąłem się kilkakrotnie na targach rolniczych. Po przemyśleniach, podjąłem decyzję o kupnie nowoczesnego zbiornika dwupłaszczowego o pojemności 2500 l do przechowywania oleju napędowego, wyposażonego m.in. w: pompę, licznik i filtr. Pod każdym względem zdaje on egzamin w moim gospodarstwie. Polecam taki zbiornik każdemu rolnikowi w Polsce, który ma potrzebę przechowywania paliw płynnych!

SWIMER – innowacyjna firma z gwarancją
Kiedy pytają, co mi dało zawodnicze uprawianie przez kilkanaście lat sportu, konkretnie pływania, do tego z sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej, a potem przez lata wychowywania najmłodszych jako trener, odpowiadam, że dużo. Przede wszystkim – nauczyło cierpliwości, konsekwencji i ambicji, żeby być coraz lepszym. To teraz w biznesie bardzo się przydaje! A co do mojej przygody z pływaniem, to zainspirowała ona mnie do nazwania swojej firmy Swimer, czyli po polsku – Pływak.

Skąd pomysł ze zbiornikami na substancje płynne? Podróżując po świecie, najpierw jako pływak, a później trener, spotykałem tam różne innowacyjne produkty. Natknąłem się m.in. na polietylenowe dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania płynów. Wydały się one dla mnie sensownym rozwiązaniem. W naszym kraju takich zbiorników jeszcze nie było. Postanowiłem wprowadzić je na rynek polski. W tym celu w 2008 r. powołałem do życia firmę Swimer, która zaczęła sprowadzać je z Wielkiej Brytanii. Przez blisko 5 lat robiliśmy to z dobrym skutkiem. Z czasem, gdy sprowadzanie produktów zza granicy i ich magazynowanie, co wiązało się z wysoką ceną samego produktu, okazało się niewystarczające, zaistniała potrzeba poszukania lepszego rozwiązania. W 2013 r. postanowiliśmy podjąć własną produkcję polietylenowych zbiorników, co stanowiło nie tylko ciekawe i praktyczne rozwiązanie, ale i również nowość i wyzwanie w lokalnej branży. Pierwsze uruchomienie pieca nastąpiło 9 maja 2014 r., zapoczątkowało ono produkcję naszych zbiorników Swimer do magazynowania cieczy, tj. - paliw, AdBlue, nawozów płynnych czy wody.

Nasza systematyczna obecność wystawiennicza na lokalnych targach w Zarzeczewie i Minikowie oraz ogólnokrajowych wystawach, takich jak: AgroShow w Bednarach czy Targi Agrotech w Kielcach, połączona z aktywnością stacjonarnej i mobilnej obsługi sprzedaży, zaczęła przynosić coraz większe sukcesy na rynku krajowym. Po kilkuletniej ofensywie Swimer stał się niekwestionowanym liderem rynku w produkcji zbiorników dwupłaszczowych w Polsce. Na fali sukcesu krajowego, wprowadzamy też nasze produkty na rynki europejskie oraz światowe. W tym celu trzeba było wydzielić w firmie dział eksportu oraz wprowadzić mobilnych doradców handlowych na terenie kraju i na rynkach zagranicznych.

Wnikliwa analiza rynku i potrzeb klientów, połączona z nastawieniem na budowę relacji,  owocowały w naszej firmie ciągłą potrzebą zmian i wprowadzania ulepszeń. Inwestycją, która okazała się największym udogodnieniem dla naszych klientów, stała się rozbudowa struktury serwisowej. Jej głównym zadaniem jest serwisowanie zbiorników i systemów wyprodukowanych w Toruniu. Poza tym realizujemy specjalne zamówienia, tj. modernizacje zbiorników, czy też sprzedaż części eksploatacyjnych z dostawą do klienta.

Pod koniec roku 2014 wyprodukowaliśmy pierwszą linię zbiorników z serii Eco-Line. Stanowiły one praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla znacznej rzeszy klientów. Zbiorniki bez szafy zostały szybko docenione również przez rynek, czego wyrazem było przyznanie nam w 2015 r. Złotego Medalu Targów Kielce za produkt bezpieczny dla środowiska dla małych i średnich gospodarstw.

Lata 2015 i 2016 dla naszej firmy obfitowały w innowacyjne rozwiązania z dziedziny elektroniki. Najpierw wprowadziliśmy do produkcji PPC-15 - licznik do przepływomierza rozliczający paliwo w temperaturze referencyjnej 15°C, potem wdrożyliśmy licznik do przepływomierza – PPC-600, a jeszcze później - sekwencyjny system sterowania pompami – SSP-4. Kolejne nasze innowacje, wprowadzone do masowej produkcji, to: czujnik przecieku HLA-8 oraz czujnik maksymalnego poziomu HLA-8. To także zmodernizowane przez nas hydrostatyczne sondy poziomu paliwa Lipremos® z dostępną wersją Pro umożliwiającą pomiar w litrach rzeczywistych i w 15°C (PLI100P) oraz zamontowany w zbiornikach do AdBlue pierwszy firmowy termostat Swimer.

Z satysfakcją mogę powiedzieć, że - zarządzana przeze mnie i zatrudniająca kilkadziesiąt osób - firma Swimer w stosunkowo szybkim czasie dopracowała się miana topowego polskiego producenta zbiorników i dedykowanych do nich systemów elektronicznych. Obecnie koncentrujemy się na dostarczaniu całościowych rozwiązań do magazynowania paliw, oleju napędowego, AdBlue, nawozów płynnych i wody. W ich skład wchodzą: zbiorniki z komplementarnym wyposażeniem (węże, dystrybutory, zwijadła, pompy, filtry) oraz innowacyjne systemy zarządzania dystrybucją (monitoringu dozowania płynów), liczniki przepływu czy też wspominane już hydrostatyczne sondy poziomu paliwa Lipremos®.

Ważne jest także to, że jako jedna z nielicznych firm na rynku krajowym, nasze usługi świadczymy w pełnym zakresie, począwszy od projektowania i wykonania form – posiadamy własną narzędziownię, poprzez produkcję wyrobów gotowych, aż po własny transport i dostawę do klienta.

(za AGRO 12-1)

Wróć
A
A
A
300x300_colsen 56921 agralex-250x78 alima_bis apis_logo1 bin-n bronisze_001 facebook-logoimage-facebook-logopng-moshi-monsters-wiki-dmua0wep file-fecea87dfb657b18df13608903d87cb2 fosfan-logo foto logo do zamiany img_logo klimowicz-bis-logo klimowicz-gpoiw-logo krasnystaw_logo100 krason-rosady-warzyw-logo l_d_hse logo (1) logo (1) logo (2) logo 3 firmy logo logo logo_agrotnews logo_bartnik1 logo_colian_full_size logo_grot logo_grycan logo_krukowiak logo_male logo_pimr-male1 logo_roja logo-metalbud-nowicki milk_hydrosan mlekovita-logo mtp_logo_boczne new_logo osm_piatnica_logotyp osm-kalisz-brand-identity-design polmak - logo pss_spolem r03 s6_agro_biznes_klub sedar starcologo stowarzyszenie eksporterow tbtexqzv vic xlogo logo_agrobroker_tlo

Stowarzyszenie AgroBiznesKlub
00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, lok. 112
tel.: 600 079 010
e-mail:[email protected]

Projekt i realizacja: Laboratorium Artystyczne
Oprogramowanie: Black Wolf CMS
Google+