24 stycznia 2017 r. podczas tradycyjnej Noworocznej Gali Agrobiznesu na SGGW, która zgromadziła w Auli Kryształowej kilkaset osób, wybitni praktycy – rolnicy, agroprzedsiębiorcy i inni przedstawiciele sektora rolno-żywnościowego, m.in. laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga uhonorowani zostali Certyfikatami Wierzytelności Praktyk Biznesowych, sygnowanymi przez rektora SGGW prof. Wiesława Bielawskiego i b. rektora SGGW prof. Alojzego Szymańskiego oraz statuetkami Złoty Tulipan za podzielenie się swym bogatym doświadczeniem i wiedzą fachową podczas spotkań ze studentami i pracownikami naukowymi wybranych Wydziałów SGGW – w ramach VI Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu”. Oto nazwiska wyróżnionych:
Tadeusz Leśniewski - właściciel gospodarstwa rolnego w Cochu w woj. zachodniopomorskim, Jarosław Górski - właściciel gospodarstwa rolnego w Zającu w woj. mazowieckim, Maciej Michalski - prezes Fermy Drobiu w Popowie w woj. zachodniopomorskim, Andrzej Józefczuk – założyciel i współwłaściciel firmy mięsnej Podlaska Chata w Sokołach w woj. podlaskim, Bożena Żuk – technolog w firmie Podlaska Chata, Renata Szeretucha z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wysokiem Mazowieckiem, Sylwia i Zdzisław Wawrzyńczyk - właściciele gospodarstwa ogrodniczego z Nowego Miasteczka w woj. lubuskim; specjalizujący się w produkcji rzodkiewki, Krystyna Just - współwłaścicielka firmy Semco w Śmiłowie w woj. wielkopolskim, od 25 lat specjalizującej się w tłoczeniu olejów na zimno, Sylwia Marszałkiewicz - specjalista ds. systemów jakości w firmie SemCo, Sławomira Szulczewska - specjalistka ds. zakupów i sprzedaży w firmie SemCo, Elżbieta i Wojciech Pysiak - właściciele gospodarstwa rolnego, specjalizującego w produkcji trzody chlewnej oraz przydomowej masarni w Zdziechowie w woj. mazowieckim, Janusz Kasztelewicz - twórca i właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach w woj. małopolskim, Teresa Kośmicka, prezes Spółdzielni Produkcji Rolnej Agrofirma w Skórzewie w woj. wielkopolskim, Alicja i Krzysztof Spychalscy, producenci warzyw gruntowych w Pikutkowie (woj. kujawsko -pomorskie),
Tadeusz i Robert Szepietowscy, ojciec i syn - współwłaściciele firmy Gama w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie), świadczącej usługi dla rolnictwa w zakresie wyposażania obór i kompleksowej obsłudze gospodarstw rolnych specjalizujących się w produkcji mleka.
Statuetki Złoty Tulipan za pomoc w przeprowadzeniu VI Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” na SGGW i Noworocznej Gali Agrobiznesu 2017 otrzymali goście i moderatorzy VI Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu”:
dr Czesław Siekierski - przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego, Marek Kupis – autor wykładu o autoprezentacji, Elżbieta Wojciechowska-Lipka - sekretarz Rady AgroBiznesKlubu, Katarzyna Pawlak – redaktor dwutygodnika „Agro Serwis”, prof. Tadeusz Pawłowski - dyrektor PIMR w Poznaniu, dr Janusz Gołos – przewodniczący Rady AgroBiznesKlubu, Henryk Piekut - redaktor „Przeglądu Technicznego”, Andrzej Maria Faliński - ekspert FMC.
Statuetki Złoty Tulipan za pomoc w przeprowadzeniu VI Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” na SGGW i Noworocznej Gali Agrobiznesu 2017 otrzymali także przedstawiciele władz SGGW:
prof. Wiesław Bielawski - Rektor SGGW, prof. Krystyna Gutkowska - Dziekan Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, prof. Wanda Olech-Piasecka - Dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach, prof. Mirosław Słowiński - Dziekan Wydziału Nauk o Żywności, prof. Wojciech Wakuliński - Dziekan Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, dr hab. Tomasz Nurek - Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji, prof. Zdzisław Wyszyński - Dziekan Wydziału Rolnictwa i Biologii dr hab. Jarosław Gołębiewski - Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych, dr Nina Drejerska - Prodziekan Wydziału Nauk ekonomicznych, dr hab. Eugeniusz Koda - Dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska.
Wszyscy laureaci ogólnopolskiego konkursu redakcji miesięcznika AGRO i portalu AgroNews na najlepsze gospodarstwa agroturystyczne pn. Kwatery na Medal 2016 - wybrani głosami internautów Agro News i czytelników AGRO otrzymali nagrody: statuetki mądra sówka i dyplomy uznania. I miejsce zdobyło gospodarstwo ZACHÓD SŁOŃCA w Dzikowie w woj. zachodniopomorskim, II miejsce gospodarstwo GACANEK w Wielkich Budziskach w woj. kujawsko-pomorskim, zaś III miejsce gospodarstwo GOŚCINIEC BANICA w miejscowości Krzywa-Banica w woj. małopolskim.
Wyróżnienia specjalne przypadły gospodarstwom agroturystycznym: Dworek wśród Jesionów w Łężcach w woj. wielkopolskim, Leśny Dworek w Kryłatce w woj. podlaskim, Sosenka w Łączkach w woj. mazowieckim, Koniczynka w Chodelu w woj. lubelskim, Orzechowe Wzgórze w Orzechowie woj. warmińsko-mazurskim, Stajnia Artystyczna Marcinków w woj. łódzkim, Danielówka w Ciemiętnikach w woj. świętokrzyskim, Swojska Chata w Starym Gierałtowie w woj. dolnośląskim oraz Kaszebsko Checz w Maksie w woj. pomorskim.
Zwycięzcą w konkursie czasopism wydawanych przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego pn. „AgroKlasa ODR 2016 ”, prowadzonego na łamach miesięcznika AGRO zostały
„Wiadomości Rolnicze” (wydawca - PODR Szepietowo). II miejsce przypadło ex aequo miesięcznikowi „Wieś Kujawsko-Pomorska” (wydawca – K-PODR Minikowo) oraz miesięcznikowi „Wiadomości Rolnicze” (wydawca – LODR Końskowola). III miejsce zdobyły: „Aktualności Rolnicze” (wydawca - ŚODR Modliszewice).
Wyróżnienie specjalne przypadły wydawnictwom periodycznym: „Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy” (wydawca - ZODR Barzkowice), „Bieżące Informacje”, (wydawca – W-MODR Olsztyn), „Podkarpackie Wiadomości Rolnicze” (wydawca - PODR Boguchwała), „Twój Doradca – Rolniczy Rynek” (wydawca - DODR Wrocław), „RADA” (wydawca - ŁODR Bratoszewice), „Lubuskie Aktualności Rolnicze” (wydawca - LODR Kalsk), „Pomorskie Wieści Rolnicze” (wydawca – PODR Lubań), „Wieś Mazowiecka” (wydawca - MODR Warszawa) oraz „Śląskie Aktualności Rolnicze” (wydawca - ŚODR Częstochowa).
Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, otrzymali:
Witold Adamiak, Wojciech Czajkowski, Ryszard Diaków, Wiesława Gordziejewska, Dorota Gortat, Jadwiga Kozaczenko, Józef Kuruc, Elżbieta Małż, Marek Mieruszewski, Elwira Mirecka-Kucharska, Małgorzata Ostapowicz, Mieczysław Sadowski, Małgorzata Włodarczyk, Szczepan Wójcik oraz Izabela Wrąbel-Perdek.
Szablami oficerskimi Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP 2016 zostali uhonorowani:
- Ryszard Kruziński, właściciel 140-hektarowego gospodarstwa rolnego w Okoninie w woj. kujawsko-pomorskim, prowadzonego wraz z zoną Ewą, synem Michałem oraz synową Anną i specjalizującego się w towarowej produkcji trzody chlewnej
- Leszek Siatka, współtwórca i prezes dwóch firm Pomot i Progres w Chojnie w woj. zachodniopomorskim. Firma Pomot specjalizuje się z dużym powodzeniem w produkcji m.in.: wozów asenizacyjnych, rozsiewaczy nawozów i wapna oraz zbiorników asenizacyjnych.
Statuetki Złoty Tulipan otrzymali także sponsorzy Noworocznej Gali Agrobiznesu na SGGW:
ŚSM Jana w Środzie Wlkp., Ewa i Ryszard Kruzińscy - właściciele gospodarstwa rolnego w Okoninie, Ubojnia Drobiu „Piórkowscy” w Woli Cyrusowej, Podlaska Chata w Sokołach,
Stowarzyszenie Polska Wódka, Parkur w Mochnaczce Wyżnej, Roja w Regnowie, Trans-Rol – Kruszewo Wypychy, Grupa Mokate, Koło Łowieckie Brzezina, Victoria Cymes w Wałczu,
Browar Jabłonowo, Duet Emilianów.
Podczas Noworocznej Gali Agrobiznesu na SGGW okazałym pucharem został uhonorowany
Roman Jagieliński, który niedawno zakończył swoje kilkunastoletnie przewodniczenie Radzie Stowarzyszenia AgroBiznesKlub.
----------------------------------
Organizatorami Noworocznej Gali Agrobiznesu i poprzedzających ją VI Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu” na wybranych wydziałach SGGW były: Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Rektor SGGW i Redakcja AGRO. Patronat Honorowy pełnili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego dr Czesław Siekierski.
Stowarzyszenie AgroBiznesKlub
00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, lok. 112
tel.: 600 079 010
e-mail:[email protected]