Facebook

Pronar sięga nieba

 Pronar sięga nieba

15 lipca 2016 r. prezes Sergiusz Martyniuk otworzył uroczyście firmowe lądowisko Pronar w Narwi z niemal 1000-metrowym pasem startowym

Lądowisko, jak zaznaczył prezes Martyniuk, powstało po to, by przedstawiciele firmy Pronar łatwiej i szybciej mogli dotrzeć do swoich partnerów i odbiorców – w kraju i za granicą. Firma zdobywa rynki na całym świecie, tworząc rozbudowane sieci dealerskie, i dlatego właśnie potrzebuje maksymalnej mobilności w każdej sytuacji. W maju 2015 r. w firmie Pronar został zakupiony śmigłowiec o lokalnym zasięgu i od tego momentu rozpoczęła się nowa era. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Zapadła więc decyzja o zakupie samolotu docierającego do dalszych lotnisk w Polsce i w Europie. Kolejnym krokiem było dostosowanie zakładowej infrastruktury do optymalnego wykorzystania posiadanej floty lotniczej, czyli budowa lądowiska biznesowego, przystosowanego do wykonywania startów i lądowań VFR, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Realizacja inwestycji objęła swym zasięgiem: budowę hangaru lotniczego, płyty lądowiska śmigłowcowego oraz utwardzonego pasa startowego dla samolotu i drogi kołowania do hangaru, zabudowę stacji meteorologicznej na potrzeby lądowisk, montaż masztu stacji radiowej z oświetleniem oraz wykonanie instalacji monitoringu i oświetlenia do lotów nocnych.

Jak dobrej jakości jest lądowisko Pronaru, osobiście mógł się przekonać prezes Aeroklubu Warszawskiego gen. Gromosław Czempiński, którego samolot wylądował w Narwi w trakcie uroczystości otwarcia. - Zapewniam, że jest ono w bardzo wysokim standardzie.

W ramach stosownych porozumień, z lądowiska w Narwi będzie mogło korzystać lotnictwo: Straży Granicznej, Policji, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przeciwpożarowych służb leśnych strzegących pobliskich obszarów Puszczy Białowieskiej, znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dotychczas w tym rejonie Polski brakowało miejsca do lądowania i uzupełnienia paliwa dla osób i instytucji planujących wyprawy lotnicze na Podlasie, a także do państw sąsiadujących. Baza lotniskowa w Narwi staje się zatem strategicznym punktem na mapie lotniczej i turystycznej regionu.

Idąc za ciosem firma Pronar, jako lider na podlaskim rynku paliw, rozszerzyła też koncesję o paliwo lotnicze JET A – 1, zaspokajając tym samym zapotrzebowanie potrzeb paliwowych w tej części Polski. Na potrzeby tankowania podmiotów zewnętrznych Pronar dysponuje cysterną o pojemności 12 000 litrów, wyposażoną w najnowocześniejszy system filtrujący paliwo. Dzięki temu zapewnia najwyższą jakość usług, z możliwością dojazdu w dowolnie wskazane miejsce tankowania.

Obecnie Pronar ma w swojej skrzydlatej flocie dwa śmigłowce i jednego płatowca. Prezes Pronaru Sergiusz Martyniuk zapowiedział, że wkrótce dołączy do nich jeszcze jeden większy samolot. I dodał, że inwestowanie w zakładowe lotnictwo, to nie żadna fanaberia, lecz wynik zdrowej ekonomicznej kalkulacji dla firmy zatrudniającej ponad 2000 pracowników i będącej największym producentem maszyn rolniczych i komunalnych w Polsce oraz liczącym się za granicą. – Własna baza lotnicza we współczesnym świecie – podkreślił prezes Martyniuk – dla tak dynamicznie rozwijającej się firmy, jak Pronar, to przede wszystkim ważne narzędzie do wykonywania zadań biznesowych.

(za AGRO 8/2016)

Wróć
A
A
A
300x300_colsen 56921 agralex-250x78 alima_bis apis_logo1 bin-n bronisze_001 facebook-logoimage-facebook-logopng-moshi-monsters-wiki-dmua0wep file-fecea87dfb657b18df13608903d87cb2 fosfan-logo foto logo do zamiany img_logo klimowicz-bis-logo klimowicz-gpoiw-logo krasnystaw_logo100 krason-rosady-warzyw-logo l_d_hse logo (1) logo (1) logo (2) logo 3 firmy logo logo logo_agrotnews logo_bartnik1 logo_colian_full_size logo_grot logo_grycan logo_krukowiak logo_male logo_pimr-male1 logo_roja logo-metalbud-nowicki milk_hydrosan mlekovita-logo mtp_logo_boczne new_logo osm_piatnica_logotyp osm-kalisz-brand-identity-design polmak - logo pss_spolem r03 s6_agro_biznes_klub sedar starcologo stowarzyszenie eksporterow tbtexqzv vic xlogo logo_agrobroker_tlo

Stowarzyszenie AgroBiznesKlub
00-682 Warszawa, ul. Hoża 66/68, lok. 112
tel.: 600 079 010
e-mail:[email protected]

Projekt i realizacja: Laboratorium Artystyczne
Oprogramowanie: Black Wolf CMS
Google+